WIERSZE Z PODKARPACIA. Józef Jeżowski
   
 
  NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE
WYKAZ NAUCZYCIELI UCZĄCYCH W HUSOWIE W LATACH 1886 - 2009


1. Cwakleński Stanisław 1886---1889
2. Peszkówna 1889---1890
3. Karakulski Józef 1890---1918
4. Rieger 1897---1897
5. Gorzkiewicz Wincenty 1897---?
6. Kubalonka 1898---1.03.1906
7. Stysińska Maria 1905---?
8. Sękówna 1905---?
9. Kaniowska Józefa Wanda /Błaszkiewiczowa/ 1.10.1905---1.11.1935
10. Litwińska Józefa 1.10.1906---1907
11. Mięsowicz Emilia 1.09.1907---1908
12. Gorzeńska Adela---?
13. Chmielecka Antonina 1.09.1909---1911
14. Mądry Karol 1.09.1911---1.09.1912
15. Błaszkiewicz Ignacy 1.08.1912---31.01.1954
16. Mazanek Roman 1.01.1913---15.02.1914
17. Ruchlewicz Jan 15.09.1913---1.12.1919
18. Kranicka Irena 1.12.1919---1.05.1920
19. Zarembianka Maria 1.09.1920---1.07.1921
20. Trojnacka Stanisława 1.09.1920---?
21. Marszałówna Katarzyna 15.09.1921---15.09.1923
22. Rybakówna Emilia 1923---15.10.1929
23. Kochalska Stefania 22.09.1925---?
24. Krwawicz Karolina 1.01.1925---9.01.1932
25. Pieniążkówna Zofia 1.09.1925---1.09.1928
26. Nehrebcka Maria 15.10.1926---1.09.1928
27. Wojciechowski Tomasz 1.09.1929---29.08.1929
28. Różańska Wanda 1.09.1928---1.09.1930
29. Gorlachówna Julia 1.10.1929---15.10.1931
30. Lęcznar Jadwiga 5.11.1929---1.09.1936
31. Szczepańska Józefa /Cependowa 1.02.1929---1.09.1945
32. Jung Wanda 1.09.1931---1.10.1940
33. Dudek Jadwiga 15.10.1931---1.12.1932
34. Piątek Stanisława 1.12.1932---31.08.1935
35. Cependa Jeremiasz 1.01.1932---4.10.1939
36. Wierzbicka Barbara 15.08.1934---31.08.1935
37. Jurzyńska Władysława /Bieniasz---?
38. Fura Zofia 1.09.1936---31.08.1938
39. Kozłowska Stanisława 1.09.1936---1.01.1940
40. Skrzyszewski Jan 8.09.1936---20.11.1936
41. Głogowska Helena 1.10.1938---15.09.1944
42. Ks .Turkiewicz Władysław 13.11.1938---?
43. Ks. Julian Bąk 13.11.1938---1.09.1960
44. Błaszkiewicz Maria 4.10.1939---1.03.1940
45. Szulowa Stanisława 27.03.1940---15.01.1944
46. Trojnar Zofia 1.05.1940---1.11.1943
47. Gaweł Helena 1.09.1940---15.02.1946
48. Brandstatter 1.10.1940---31.10.1943
49. Prasołowa Stefania 1.09.1943---1.05.1944
50. Homenda Zaofia 1.09.1944---31.08.1945
51. Emerle Maria 1.10.1944---31.08.1948
52. Ks. Woś Franciszek 1.09.1941---9.03.1942
53. Ks. Urbanik Józef 1.09.1942---1.04.1944
54. Ks. Wacławro Antoni Jan 1.03.1944---30.11.1944
55. Zieliński Tadeusz 1.09.1944---31.08.1946
56. Sobieraj Ludwik 1.09.1944---31.08.1946
57. Bociek Mieczysław 12.10.1944---31.08.1945
58. Boćkowa Jadwiga 10.09.1945---27.11.1945
69. Szarowa Eufemia 1.09.1945---1.03.1949
60. Hepnar Stefania 1.09.1945---31.07.1957
61. Surmacz Władysław 7.09.1945---1.09.1946
62. Czado Eugenia 1.09.1945---8.12.1945
63. Ks. Długosz Andrzej 1.09.1945---15.05.1946
64. Zielińska Ludwika 1.12.1945---31.08.1946
65. Nycz Karol 1.09.1946---17.10.1946
66. Jaroszewska Helena 1.09.1946---30.04.1960
67. Walicka Stanisława 1.04.1947---31.08.1947
68. Sychora Barbara 15.05.1947---1.12.1947
69. Sychora Danuta 15.05.1947---1.12.1947
70. Szmigiel Edward 15.06.1947---1.12.1947
71. Baj Henryk 1.10.1948---31.08.1950
72. Miś Feliks 1.10.1948---7.10.1948
73. Hawro / Bachnacka / Kazimiera 1.10.1948---31.08.1977
74. Chudzik Teresa 1.09.1949---31.08.1960
76. Trojnar Krystyna 1.09.1949---15.09.1951
77. Bar Katarzyna 1.09.1949---31.08.1977
78. Szuba Leopold 1.09.1950---31.07.1952
79. Grzesik /Kapler/ Teresa 15.08.1951---31.08.1954
80. Daszyk Roman 1.07.1951---?
81. Hawro Ferdynand 1.10.1951---15.08.1954
82. Jamróż Helena 1.10.1951---?
83. Bączar Bronisława 26.11.1951---31.11.1953
84. Ftejewicz Teresa 15.08.1952---31.08.1955
85. Boratyn Maria 15.11.1954---?
86. Szymański Paweł 1.02.1954---30.10.1956
87. Szymańska Paulina 1.02.1954---30.10.1956
88. Smycz Piotr 1.09.1955---1.10.1956
89. Lorenc Zofia 8.10.1956---31.08.1957
90. Reguła Zofia 1.11.1956---3.10.1975
91. Kużniar Edward 6.01.1957---1.10.1958
92. Reguła Jan 1.09.1957---31.08.1982
93. Mokrzycka Zofia 1.09.1957---?
94. Wawrzaszek / Reguła / Salomea 8.10.1957---31.08.2005
95. Ambicki Piotr 1.09.1958---?
96. Kużniar Edward 6.01.1957---1.10.1958
97. Strzępek Zofia 1.10.1958---31.08.1959
98. Kużniar Zofia 1.09.1959---31.08.1962
99. Sęk Aleksandra 1.09.1960---31.08.1961
100.Olszewska Zofia 1.09.1961---31.12.1964
101.Piłat Janina 1.09.1963---31.08.1965
102.Cwynar Helena 1.09.1965---31.08.1971
103.Kużniar Anna 1.09.1965---31.08.1971
104.Panek Jadwiga 1.09.1965---31.08.1971
105.Trytko / Kubiś / Wiktoria 1.09.1965---31.08.1974
106.Tucka Janina 1.09.1968---30.11.1968
107.Kużniar / Filar / Anna 16.08.1969---131.08.1971
108.Kluska Zofia 5.12.1967---31.07.1968
109.Kościelny Andrzej1.09.1967---5.12.1967
110.Misiura Wiesława 1.09.1968---31.08.1969
111.Zając Maria 31.08.1961---?
112.Bajek/ Wrona / Józefa---?
113.Kędzior Zofia 1.09.1958---?
114.Bejster Cecylia 1.09.1957---?
115.Hawro Anna 1.09.1960---?
116.Fujara Maria 1.09.1961---?
117.Godkowicz Helena 1.09.1962---?
118.Cebulak Zofia 16.08.1962---?
119.Filar / Socha / Alicja 1.09.1962---?
120.Ferenc Władysława 1.09.1963---31.08.1970
121.Mac Maria 1.09.1963---?
122.Tejchman / Nosek/ Elżbieta 1.09.1965---1.09.2009
123.Orłoś / Mach/ Aleksandra 1.09.1968---31.08.2009
124.Konicka Kazimiera 1.09.1969---?
125.Mach Antoni 1.09.1970---?
126.Kądziołka/Hawro/ Maria 12.02.1971---?
127.Plewińska Urszula 1.09.1971---31.01.1972
128.Preis Maria 1.09.1971---1.09.2009
129.Sołtysik Elżbieta 1.09.1971---1.09..2009
130.Baryła Alicja 1.03.1973---31.08.1973
131.Babiarz Janusz 9.10.1975---1.09.2009
132.Kontek Irena 9.10.1975---31.08.1976
133.Ożóg Marek 1.09.1981---?
134,Lipska Danuta 1.09.1981---?
135.Żółtek Dorota 1.09.1981---31.08.1984
136.Żółtek Kazimierz 1.02.1981---31.08.1984
137.Ożóg Elżbieta 1.11.1982---
138.Cieślachowska Barbara 1.09.1984---
139.Michna Małgorzata 1.09.1989
140.Moneta Julian 1.09.1989---31.08.1992
141.Ks. Ryżowicz Zbigniew 1.09.1992---?
142.Ks. Zima Mariusz 1.09.1992---?
143.Ks. Rzepa Janusz 1.09.1995---?
144.Harmuszkiewicz Halina---1.09.1995
145.Ks. Brauła Bogusław 1.09.1995---31.08.1997
146.Ks. Kwolek Grzegorz 1.09.1997---31.08.1999
147.Kluz Urszula 1.09.1997---?
148.Mac - Szubart Teresa 1.09.1997---?
149.Olbrycht Elżbieta 1.09.1998---?
150.Leś Maria 1.09.1999
151.Lęcznar Joanna 1.09.1999---?
152.Wawrzaszek Beata 1.09.1999---?
153.Ks. Zajdel Janusz 1.09.1999---31.08.2001
154.Dąbrowski Sławomir 1.09.1999---?
155.Ks. Feresz Zenon 1.09.2001---31.08.2002
156.Ks. Siuzdak Robert 1.09.2002---31.08.2006
157.Wilk Agnieszka 1.09.2002---?
158.Cierpisz Tomasz 1.09.2003---?
159.Horodecka (Krauz)Agnieszka 1.09.2003---?
160.Czepielewska Edyta 1.09.2003---?
161.Goclan Anna 1.09.2004---?
162.Peszko Halina 1.09.2004---?
163.Szubart Grzegorz 1.09.2004---?
164.Ks. Tokarz Stanisław 1.09.2006---?
165.Ks. Pacanowski Jarosław 1.09.2006---?
166.Kucha-Kielar Agnieszka 1.09.2006---?
167.Nowak Ewa 1.09.2006---31.08.2007
168.Petynia (Kuźniar) Wioletta 1.09.2006---31.10.2009
169.Petynia Michał 1.09.2006---31.08.2009
170.Wrona Katarzyna---1.09.2006
171.Blok Krystyna Zastępstwo (2006-07)
172.Kuta-Mach Anna Zastępstwo (2008-09)
173.Szpunar Sylwia Zastępstwo (2008-09)
174.Węglarska Anna 01.09.2009---
175.Świacki Marcin 01.09.2009---
176.Kochmański Marek 01.09.2009---




 
Na zdjeciu z 1938 roku pan Ignacy Błaszkiewicz z grupą uczniów na tle szkoły

 

Grupa uczniów z  wychowawczynią, p. Cependa Józefa. Rok 1944. Zdjecie wykonane obok nieistniejącego dziś kościoła, o czym świadczą widoczne w tle schody
W .srodkowej części moja siostra, Emilia ( z białym kołnierzykiem)














Dodaj komentarz do tej strony:
Twoje imię:
Twój adres email:
Twoja wiadomość:

DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY MOJEJ STRONKI
 
Przycisk Facebook "Lubię to"
 
Reklama
 
Z minionych lat..........
 
RANO.

Pośród wioski,tam gdzie z wieży
Odzywa się dzwonek
Ludzi wzywa do pacierzy
Bo już świta dzionek

~~#~~#~~#~~

Zapłakana wśród gwiazd płonie
Jutrzenka bez końca
Bo jej smutno że wnet zginie
Wśród promieni słońca

~~#~~#~~#~~

Złote włosy jej rozwiane
Ponad całą ziemią
Kwiaty we łzach jej skąpane
W krocie barw promienią

~~#~~#~~#~~

Tam na niwie,gdzieś wśród rosy
Zakwilił skowronek
I poleciał pod niebiosy
Gdy usłyszał dzwonek

~~#~~#~~#~~

Coraz wyżej, gdzieś aż w niebie
Bogu chwałę głosi
I za ludzi,i za siebie
Stwórcę świata prosi

~~#~~#~~#~~

A rzewliwy śpiew skowronka
Ludu korne pienie
Dla Maryi śpiew skowronka
Brzmi na pozdrowienie

~~#~~#~~#~~

A Maryja, matka nasza
Słyszy tkliwe pienie
I u Boga nam wyprasza
Grzechów odpuszczenie

~~#~~#~~#~~

W górę serca,wszyscy wierni
Wieczór czyli dnieje
Bo Maryja pewno spełni
Swych dzieci nadzieję.

~~#~~#~~#~~
Z starych książek.......
 
POŁUDNIE

Słońce bardzo rano wstało
Z poza góry szczytu
Wnet pół drogi ubieżało
Wśród niebios błękitu

~~#~~#~~#~~

Połą swojej złotej szaty
Ziemię przyodziało
Po promieniach zdrój bogaty
Ciepła na świat zlało

~~#~~#~~#~~

Rolnik w polu utrudzony
Ociera pot z czoła
Dzwon na wieży zawieszony
Do pacierzy woła

~~#~~#~~#~~

Słysząc z wierzy to dzwonienie
Rolnicy klękają
I anielskie pozdrowienie
W niebo przesyłają

~~#~~#~~#~~

Ponad ziemią kończąc piosnki
Skowroneczek leci
I wśród zboża podal wioski
Karmi głodne dzieci

~~#~~#~~#~~

Ogień przygasł na kominie
Obiad zastawiają
I do jadła gospodynie
Czeladź zapraszają

~~#~~#~~#~~

Za posiłek po znużeniu
Czeladka dziękuje
Odpocząwszy w lipy cieniu
Znów dalej pracuje

~~#~~#~~#~~

I skowronek swe pisklęta
Swe pożegnał dzieci
Dzwoni piosnka rozpoczęta
A on w niebo leci

~~#~~#~~#~~

Wyśpiewuje ponad rolą
Czeladź w pracy skora
Zgadzając się z wolą bożą
Robi do wieczora.

~~#~~#~~#~~
Z dawnych czasopism......
 
WIECZÓR

Słońce dzienny bieg skończyło
Drzemie za górami
Błękit nieba przyodziało
Złotymi chmurami

~~#~~#~~#~~

Stado bydła co się pasło
Wśród błonia,na trawie
Widząc że już słońce zgasło
Pije wodę w stawie

~~#~~#~~#~~

Nakarmione, napojone
Wraca do zagrody
Każde idzie w swoją stronę
Szukając ochłody

~~#~~#~~#~~

Tam na Tatrach gwizdnął baca
Baran przy nim dzwoni
A owieczki pies nawraca
Bo już czas z połoni

~~#~~#~~#~~

Już w szałasie stado beczy
Baran przy drzwiach stoi
I przy jego wiernej pieczy
Baca owce doi

~~#~~#~~#~~

I gosposie doją krowy
Gotują wieczerzę
A na wierzy dziadek wsiowy
Dzwoni na pacierze

~~#~~#~~#~~

Księżyc bladą twarz wychylił
I wita Jutrzenkę
Ludek wiernie głowę schylił
Pozdrawia Panienkę

~~#~~#~~#~~

Przepióreczka kwoka w prosie
Konie rżą w oborze
A w ożywczej chłodnej rosie
Już się kąpie zboże

~~#~~#~~#~~

Tam na jednej nóżce stoi
Pod skibą skowronek
By nie zasnąć wciąż się boi
Gdy zaświta dzionek

~~#~~#~~#~~
Z starych kalendarzy.........
 
ŚWIT

Błysło świtem zaranie
Półmrok spada powoli
Z wiarą idę o Panie
Ziarno rozsiać na roli

~~#~~#~~#~~

Trud mnie dzienny nie zmorze
Czy ciężkiej pracy znój
Tylko Ty mi o Boże
Siew pobłogosław mój

~~#~~#~~#~~

Wszak ty żywisz ptaszęta
Co nie orzą, nie sieją
Twoja Panie moc święta
I mnie krzepi nadzieją.

~~#~~#~~#~~

NA DROGĘ ŻYCIA

Na drogę życia wziąłem trzy kwiatki
Od przyjaciela, siostry i matki
I myślę sobie, mam trzy kwiatki świeże
Teraz się dowiem, kto mnie kocha szczerze

~~#~~#~~#~~

Najpierw uwiędnął kwiat od przyjaciela
Potem uwiędnął kwiatek mojej siostry
Tylko kwiatek matki pozostał wciąż świeży
Bo tylko matka kochała mnie szczerze

~~#~~#~~#~~
 
WITAM, MIŁO MI 80315 odwiedzający (233445 wejścia) Dziękuję za odwiedziny
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
POEZJA Z MOICH STRON